Z regionu

Medal dla Mazowsza

2017.03.20 08:00 , aktualizacja: 2017.03.20 09:31
Autor: Jan Łukasiak (OS), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska
w meczu grają grupy mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego Fot. Szymon...
drużyna Mazowsza pozuje do zdjęcia w bramce Fot. Kamil Nalewka

W V mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w Halową Piłkę Nożną w Toruniu reprezentacja naszego województwa zdobyła trzecie miejsce.

 

Do rywalizacji przystąpiło 15 zespołów podzielonych na 4 grupy rozgrywkowe. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pierwszym meczu turnieju drużyna z Mazowsza wygrała z gospodarzami z Kujaw i Pomorza 1:0, ale w kolejnym (z drużyną Warmii i Mazur) przegrała 0:1. Mazowszanie bardzo ładnie wypadli w meczu z Małopolską, który miał bardzo istotne znaczenie dla układu tabeli grupy B. Trafili aż osiem goli, a sobie nie dali strzelić ani jednego.

 

W drugiej fazie turnieju odnotowaliśmy remis z drużyną z województwa łódzkiego 1:1, tracąc pechowo bramkę na 30 sekund przed zakończeniem meczu. W rywalizacji o wyjście do fazy finałowej urzędnicy z Mazowsza zmierzyli się z urzędnikami z Pomorza. Obu drużynom wystarczał remis, żeby znaleźć się w finałowej czwórce turnieju i tak też się stało. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

 

W walce o finał stanęły naprzeciw siebie reprezentacje województw lubelskiego i mazowieckiego. Niestety Mazowsze uległo w stosunku bramek 4:0. Został do rozegrania jeszcze jeden mecz o trzecie miejsce turnieju rangi ogólnopolskiej. Tu znów los skojarzył drużynę z Gdańska z drużyną z Warszawy. Po bardzo ekscytującym, pełnym walki i pięknych bramek meczu, po końcowym gwizdku sędziego to urzędnicy z Warszawy mogli w geście zwycięstwa podnieść ręce do góry i paść sobie w ramiona. Po 14 minutach niezwykłej walki, wynik na tablicy przedstawiał 5:2 dla Mazowsza.

 

Tym samym drużyna województwa mazowieckiego zdobyła trzecie miejsce na podium. Na drugim miejscu znalazła się grupa z zachodniopomorskiego. Zawody wygrali reprezentanci województwa lubelskiego.

 

Na sukces Mazowsza zapracowali: Kamil Nalewka, Bartłomiej Rokicki, Artur Pręgowski, Kamil Nowicki, Norman Dysiński, Michał Cholewa, Krzysztof Stasiak, Michał Falkiewicz, Michał Szczepankowski i Jan Łukasiak, który otrzymał tytuł „Króla Strzelców”.

Liczba wyświetleń: 402

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.