Z regionu

Oferta turystyczna – najlepsza z Mazowsza

2017.04.10 10:50 , aktualizacja: 2017.04.11 09:45

Autor: Marcin Rzońca (RW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

 • dyplom dla urzędu marszałkowskiego za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko fot. Justyna Dyśko
 • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje fot. Justyna Dyśko
 • zespół Urzeczeni fot. Justyna Dyśko
 • prezentacja specjałów wielkanocnych fot. Justyna Dyśko
 • zespół Ludowy z Wieniawy fot. Justyna Dyśko
 • Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej fot. Justyna Dyśko
 • oferta Stacji Muzeum fot. Justyna Dyśko
 • nagrodę za najlepsze stoisko Mazowsza odebrali dyrektorzy Muzeum Wsi Radomskiej i Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” z Radomia fot. Justyna Dyśko
 • produkty tradycyjne i regionalne - wielkanocna odsłona fot. Justyna Dyśko
 • występ pań z Zespołu z Urzeczeni z uczestnikiem „Mam Talent” Piotrem Borutą
 • w mazowieckim kole fortuny można było wygrać wiele cennych upominków

Stoisko województwa mazowieckiego po raz kolejny okazało się najciekawsze podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2017 w Kielcach.

 

Targi

To wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej impreza wystawiennicza. Każdego roku w Kielcach wystawia się blisko setka samorządów, lokalnych grup działania, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń branżowych i przedsiębiorstw działających w branży hotelarskiej i kulturalnej. Licznych zwiedzających przyciągają barwne stoiska, ciekawa oferta i regionalne smaki.

 

Atrakcje Mazowsza

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie dzielił stoisko z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną (MROT). W 2016 r. Mazowsze, wspólnie z województwem łódzkim, po raz pierwszy pokazało projekt „Pociąg do natury” ukazujący atrakcje turystyczne, agroturystyczne i przyrodnicze na trasie kolejowej Radom–Warszawa–Żyrardów–Łódź.  W tym roku ofertę poszerzono o projekt Kolei Mazowieckich i kilku muzeów z miast na trasach tego przewoźnika. Potencjał regionu zaprezentowano pod wspólnym hasłem „Pociągiem do natury – koleją do kultury”. Ofertę uzupełnił MROT „Modą na Mazowsze”.

W ramach stoiska urzędu marszałkowskiego, finansowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, codziennie prezentowała się inna instytucja kultury. Wśród nich – Stacja Muzeum, Muzeum Wsi Radomskiej, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia z Radomia, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Muzeum im. Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej. Smaki regionu w wyjątkowej wielkanocnej oprawie przygotowało m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna. O atmosferę zabawy zadbały Kapela Zdzisława Kwapińskiego z Radomia, Zespół Urzeczeni oraz Zespół Folklorystyczny Wieniawa z kapelą Jana Wochniaka. Brawa zebrało show aktora i mima, uczestnika programu „Mam talent” Piotra Boruty. Popularnością cieszyło się również tradycyjne mazowieckie koło fortuny z w wieloma atrakcyjnymi upominkami.

 

Liczba wyświetleń: 501

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.