Z regionu

Warsztaty z e-zdrowia

2017.04.24 15:50 , aktualizacja: 2017.04.28 08:30

Autor: Zofia Nowacka (ZD), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Warsztaty przeprowadzili reprezentanci podmiotów leczniczych, dla których organem tworzącym lub właścicielem jest województwo mazowieckie fot. Piotr Banasiewicz
liczni uczestnicy warsztatów fot. Piotr Banasiewicz

Bezpieczeństwo przetwarzania elektronicznej dokumentacji medycznej w systemach informatycznych oraz ochrony danych osobowych i medycznych było głównym tematem spotkania, jakie zorganizowano w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

E-recepty

Wojciech Górnik, zastępca dyrektora ds. Informacji i Współpracy z Regionami, mówiąc o elektronicznej dokumentacji medycznej, zapowiedział udostępnienie funkcjonalności e-recepty od 16 lutego 2018 r. Dodał też od 1 stycznia 2020 r. będzie wprowadzony obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej.

 

Bezpieczeństwo przetwarzania informacji

Dane o zdarzeniach medycznych są prawnie chronione jako dane osobowe wrażliwe. Każdy z interesariuszy systemów jest zainteresowany uzyskaniem jak najwyższej jakości informacji oraz jej ochronie przed nieupoważnionym dostępem. Podczas warsztatów zaproponowano stworzenie modelu bezpieczeństwa obejmującego m.in. wdrożenie polityki bezpieczeństwa oraz jej monitorowanie i doskonalenie.

 

Warsztaty przeprowadzili reprezentanci Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 955 kB, Liczba pobrań: 789, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 835 kB, Liczba pobrań: 230, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 1241 kB, Liczba pobrań: 670, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 1215 kB, Liczba pobrań: 524, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 899 kB, Liczba pobrań: 2352, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 412

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.