Z regionu

Rodzinnie w Kotuniu

2017.07.11 09:25 , aktualizacja: 2017.07.11 09:42

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • na scenie przemawiają wójt gminy i wicemarszałek Wójt gminy Kotuń Grzegorz...
  • chłopcy pochylają się nad fantomem Ćwiczenia udzielania...
  • Na scenie w strojach ludowych śpiewają członkowie zespołu Występ Zespołu Ludowego...
  • tancerki ubrane w moro prezentują układ taneczny, przygląda się im publiczność Zespół Taneczny „Indigo...

Piękna pogoda oraz bogaty program imprezy w Kotuniu sprzyjał integracji uczestników Festynu Rodzinnego.

 

Liczne atrakcje

Z mieszkańcami gminy Kotuń świętowała przedstawicielka samorządu województwa wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która gratulowała miejscowym władzom organizacji wydarzenia, a zgromadzonym na pl. B. J. Danielaków życzyła udanej zabawy.

 

Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek, więc każdy mógł liczyć na dobrze spędzony czas w plenerze.

 

Na scenie zaprezentowali się m.in. młodzi tancerze z terenu gminy tańczący w zespole „Indigo Dance Art” i z grupy „Aktiv Dance”. O tradycji regionu przypomniał Zespół Ludowy „Gręzowianki”. Mieszkańcy obejrzeli też pokaz walki w wykonaniu grupy „Kawashi”.

 

Podczas imprezy królowała muzyka disco polo, którą zapewniły zespoły: Free Style, Casandra i MIG. Chętni podziwiali również pokazy laserowe.

 

Konkursy i zabawy

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej o Puchar Sołtysa Kotunia. Odbyły się również zawody w strzelaniu z wiatrówki oraz konkurs na „Najlepsze ciasto z truskawkami”. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce i stoiska z różnościami. Podczas festynu przeprowadzono akcję znakowania rowerów, każdy mógł też przypomnieć sobie zasady udziela pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Liczba wyświetleń: 500

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.