Z regionu

Dni Gminy Wodynie w klimacie „Nocy i dni”

2017.07.25 14:15 , aktualizacja: 2017.07.25 14:27

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • artyści prezentują cygańskie tańce Pokaz grupy Miro Iło, fot....
  • na scenie przemawia wójt, obok stoi wicemarszałek Wójt gminy Wodynie Wojciech...
  • Strażacy podczas pokazu ratownictwa drogowego pokazują, jak uwolnić poszkodowanego z rozbitego auta Pokaz ratownictwa...
  • Na podwyższeniu rowerzysta utrzymuje równowagę jedynie na tylnim kole Pokaz trialu rowerowego,...

W weekend świętowali mieszkańcy gminy Wodynie. Wydarzenie pn. Dni Gminy Wodynie było świetną okazją do spotkania, integracji oraz wspólnego, radosnego spędzenia czasu. To także doskonała promocja gminy, m.in. poprzez treści związane z filmem „Noce i dnie”, którego sceny były tam kręcone. Z uczestnikami niedzielnego festynu spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Owocna współpraca

Podczas imprezy wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreślała, jak ważna jest integracja lokalnej społeczności, a także wypoczynek i relaks. Samorządowcom gratulowała podejmowanych inicjatyw i realizowanych zadań. Dzięki nim, a także pozyskanym środkom zewnętrznym, zmienia się otoczenie (m.in. drogi gminne okalające miejscowy park są właśnie w trakcie modernizacji). Wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki dziękował za wsparcie i doskonałą współpracę z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

 

Wspólne zabawy

Podczas imprezy uczestnicy korzystali z wielu atrakcji. Na scenie swoje talenty zaprezentowały dzieci i młodzież szkolna. O tradycji regionu przypomniały występy amatorskich zespołów ludowych. Występ dała też Grupa Tańca Cygańskiego „Miro Iło”. Nie brakowało pokazów – kaskaderów konnych z grupy East Riders Stunt Team, trialu rowerowego oraz ratownictwa drogowego. Najmłodsi korzystali z dmuchanych zamków i ściany wspinaczkowej.

 

Pomysł na promocję

Dni Gminy Wodynie to najbardziej znane wydarzenie promujące gminę – wszystko za sprawą filmu „Noce i Dnie”. Słynna ekranizacja powieści Marii Dąbrowskiej to jeden z motywów przewodnich działań kulturalnych i społecznych prowadzonych na terenie gminy. Nawiązują do niej plenery fotograficzne, spotkania międzypokoleniowe, konkursy literackie czy rajdy rowerowe.

Liczba wyświetleń: 461

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.