Z regionu

Wycieczka do Warszawy

2017.08.22 13:40 , aktualizacja: 2017.08.28 09:29

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • W trakcie rozmowy marszałek...
  • wspólne zdjęcie uczestników wycieczki z marszałkiem Mali turyści na pamiątkę...
  • marszałek stoi i opowiada Dzieci najbardziej...

Podopieczni placówki wsparcia dziennego z Ciechanowa zwiedzali dziś stolicę. Jednym z punktów na mapie wycieczki był urząd marszałkowski, w którym spotkali się z marszałkiem Adamem Struzikiem.

 

Ciekawa rozmowa

Młodzi ciechanowianie w ramach wspólnych wyjazdów organizowanych przez placówkę przyjechali do Warszawy, by zobaczyć m.in. stadion narodowy. Zanim udali się na obiekt, w urzędzie marszałkowskim rozmawiali z marszałkiem województwa. Na zakończenie wizyty każdy turysta otrzymał skromne upominki, m.in. gry „Mazopolis” i „Piotruś”.

 

– To była bardzo miła wizyta. Dowiedziałem się m.in. kto zbudował zamek w Ciechanowie, ilu mieszkańców mieszka w tym pięknym mieście i że Mazowsze to serce Europy. Otrzymałem pozytywny ładunek energii na resztę dnia

– podsumował marszałek.

 

Działalność placówki

Świetlica środowiskowa powstała w październiku ubiegłego roku dzięki wsparciu z UE w ramach RPO WM 2014–2020. Miasto Ciechanów pozyskało dofinansowanie w wysokości 458 231,92 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie stanowi 93 proc. kosztów zadania.

 

Placówka udziela kompleksowego wsparcia dzieciom z rodzin borykających się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi. Działa w strukturach MOPS. Przychodzą do niej najmłodsi ciechanowianie – w wieku od 6 do 13 lat – w sumie 28 dzieci.

 

Zajęcia odbywają się codziennie, podopieczni przychodzą od razu po szkole. Pierwsi pojawiają się już po godzinie 11.00, ostatni wychodzą przed godziną 18.00. W czasie pobytu odrabiają lekcje, uczą się pracy w grupie, uczestniczą w grach, zabawach, zajęciach plastycznych, kółku teatralnym. Organizowane są także wspólne wyjścia lub wycieczki, jak np. ta dzisiejsza.

Liczba wyświetleń: 312

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.