Z regionu

Mazowieckie przysmaki w Brukseli

2017.09.13 13:20 , aktualizacja: 2017.09.15 16:05

Autor: Opracowanie: WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Obok Mazowsza w wydarzeniu wzięło udział 11 wystawców Stoiska mazowieckie, fot....
  • Wśród nich m. in. pierogi i soki Mazowieckie przysmaki, fot....
  • Stoiska cieszyło sie dużym powodzeniem Na stoisku Mazowsza można...

W centrum Brukseli „Parc de Bruxelles” odbył się festiwal smaków „Eat Brussels”, w którym województwo mazowieckie uczestniczyło już po raz czwarty.

Poznaj Mazowsze

Stoisko mazowieckie cieszyło się dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Niemożna się temu dziwić – naprawdę przygiągało – serwowano tradycyjne polskie menu. Goście mogli nie tylko smacznie zjeść, ale także porozmawiać o Mazowszu – obyczajach, obrzędach, gospodarce. Była to doskonała okazja nie tylko do promocji regionalnych produktów i potraw. Odwiedzający mogli poznać również ofertę turystyczną naszego regionu, a także możliwości współpracy z mazowieckimi firmami. W dniu otwarcia, nasze stoisko odwiedził przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claud Juncker.

 

Wśród najlepszych

Obok Mazowsza w wydarzeniu wzięło udział 11 wystawców z miast i regionów partnerskich Brukseli – Stolicy,  m. in.: Brandenburgii, Berlina, Pekinu, Sofii, Kijowa, Bordo, Quebeku, Rabatu, Sichuanu i Bratysławy. Gośćmi byli  przedstawiciele władz Brukseli oraz delegacje zaprzyjaźnionych regionów i miast.

Liczba wyświetleń: 224

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.