Z regionu

Pierwsze spotkanie Komitetu Monitorującego prace nad Programem małej retencji dla województwa mazowieckiego

2007.04.23 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

19 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyło się I spotkanie Komitetu Monitorującego prace nad Programem małej retencji dla Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie otworzyła Katarzyna Młodawska – Dyrektor Departamentu Środowiska, która w imieniu Wicemarszałka Tomasza Siemoniaka wręczyła listy z podziękowaniem dla Członków Komitetu Monitorującego.

Do współpracy przy opracowywaniu Programu zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządowych, administracji rządowej, jednostek naukowo – badawczych, inspekcji i służb ochrony środowiska, a także organizacji ekologicznych.

Na spotkaniu Wykonawca Programu - Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A. oraz współpracujący z nimi pracownicy Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprezentowali koncepcję realizacji i założenia metodyczne Programu małej retencji dla Województwa Mazowieckiego oraz stan zaawansowania prac nad Programem.

W wyniku ciekawej i wszechstronnej dyskusji Członków Komitetu i zaproszonych gości, przedstawiciele Wykonawcy, a także pracownicy Departamentu Środowiska, uzyskali wiele istotnych wskazówek i informacji, które na pewno wzbogacą merytorycznie opracowywany Program.

Zgodnie z przyjętymi założeniami Program małej retencji dla Województwa Mazowieckiego po raz pierwszy będzie kompleksowo ujmował problematykę retencjonowania wód, także uwzględniając metody proekologiczne ( tereny podmokłe, torfowiska, bagna).

Następne spotkanie Komitetu Monitorującego odbędzie się we wrześniu br. i zostanie na nim przedstawiony wstępny projekt Programu małej retencji dla Województwa Mazowieckiego po uwzględnieniu konsultacji społecznych.
  • Pani Katarzyna Młodawska,...
  • Dr Sylwester Tyszewski
  • Prezentacja koncepcji...
  • Prezentacja postępów prac...
  • Dyskusja

Liczba wyświetleń: 612

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.