Z regionu

„Elektrownia” wśród najważniejszych osobistości polskiego świata sztuki

2009.02.27 00:00

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zostało zauważone w świecie krytyków i artystów sztuki współczesnej w roku 2008 i pojawiło się w prestiżowym rankingu portalu internetowego Obieg.pl. Sukces jest efektem aktywnego podejmowania interesujących projektów, realizowanych przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Spośród realizacji artystycznych 2008 roku na szczególną uwagę zasługuje Mazowiecki Festiwal Artystów „Powstanie Sztuki” - multimedialna, wielowątkowa impreza artystyczna adresowana do zróżnicowanego wiekowo odbiorcy, zarówno orientującego się w najnowszych trendach sztuki, jak i tego, którego kontakty ze sztuką współczesną i nowoczesną są okazjonalne. Jednym z głównych celów imprezy było uhonorowanie pamięci o młodych ludziach walczących w Powstaniu Warszawskim 1944 roku. Założeniem organizatorów było też pokazanie całego procesu powstawania sztuki - od pomysłu po efekt końcowy. Poprzez proponowane publiczności gotowe działania artystyczne w postaci wystaw, akcji, koncertów, spektakli teatralnych, filmów i innych form, organizatorzy chcieli jednocześnie wciągnąć odbiorców do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu sztuki. W imprezie wzięło udział około dwustu artystów z Polski i zagranicy.
Podejmowane inicjatywy zostały zauważone i docenione przez krytyków portalu Obieg.pl. Tzw. „Setka Obiegu” określana jest jako lista zawierająca 100 najważniejszych osobistości polskiego świata sztuki. Debiut Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w prestiżowym rankingu jest przykładem, że nie tylko duże miasta mogą mieć ciekawe i aktywne centra oraz projekty artystyczne.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 402

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.