Z regionu

Nowe przedszkole w Gozdowie

2010.01.28 00:00 , aktualizacja: 2012.03.02 13:50

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

27 stycznia br. w Gozdowie w powiecie sierpeckim uroczyście otwarto Publiczne Przedszkole. Oddano także do użytku nowe skrzydło miejscowej Szkoły Podstawowej. Na realizację inwestycji Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza kwotę blisko 200 tys. zł.
 

W ramach inwestycji „Rozbudowa szkoły podstawowej wraz z budową przedszkola w Gozdowie” do siedziby Szkoły Podstawowej w Gozdowie dobudowany został dwupiętrowy budynek o powierzchni ponad 670 m².

Na parterze nowowybudowanej części szkoły mieszczą się m.in.: pomieszczenie wielofunkcyjne przedszkola o powierzchni ponad 157 m², magazynek na leżaki składane, łazienki dla maluchów, męskie i damskie szatnie wraz z sanitariatami, sala gimnastyczna oraz pokój pierwszej pomocy medycznej.

Na piętrze znajdują się dwie sale dydaktyczne, w których uczyć się będą 6-latki.

Przedszkole zostało częściowo umeblowane i wyposażone w sprzęt dydaktyczny oraz zabawki. Uczęszczać do niego będzie 75 dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat.

Łączny koszt realizacji inwestycji wyniósł około 2 mln zł, z czego blisko 200 tys. zł pochodziło ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego przyznanych w latach 2007-2009 w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 525

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.