Z regionu

Bieżuńska Jesień Wydawniczo-Literacka

2010.01.29 00:00 , aktualizacja: 2012.03.02 13:51

Autor: Agnieszka Jezierska-Chalicka, MWM w Sierpcu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Z efektami jesiennej działalności wydawniczej i literackiej Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu można było się zapoznać podczas spotkania podsumowującego, które odbyło się 28 stycznia br. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
 

Miniony rok zapisał się w historii muzeum wydaniem wielu interesujących pozycji. Publikacje poświęcone charakterystycznym bieżuńskim miejscom, wspomnienia i recenzje – to tylko niektóre materiały, dzięki którym czytelnicy mogą zapoznać się z urokami Bieżunia. Uczestnikom spotkania przybliżone zostały sięgające XVIII wieku tradycje pisarstwa w Bieżuniu, przypomniano dzieła Stefana Gołębiowskiego, znakomitego tłumacza twórczości Horacego, wspomniano również o zasłużonych dla Bieżunia: Stanisławie Dyksińskim oraz prof. Janie Śniedzianowskim.

Na spotkaniu zaprezentowane zostały wydane przez muzeum i Towarzystwo Przyjaciół Bieżunia jesienią 2009 r. wydawnictwa regionalne: „Powiatowe Warsztaty Fotograficzne dla Dzieci i Młodzieży-Bieżuń 2007-2008-2009”; „Sześć wieków Bieżunia”, cz. II „Miejsca”, pod red. A.K.F. Wołosza; „Bieżuńskie Zeszyty Historyczne” nr 23; „Księga Pamięci Żydów Bieżuńskich”, pod red. Artura K.F. Wołosza i „Księga Pamięci Żydów Żuromińskich”, pod red. Artura K. F. Wołosza.

Spotkanie uświetnił występ Chóru Nauczycielskiego z Bieżunia. Nie zabrakło również recytacji wybranych fragmentów publikacji w wykonaniu dzieci i młodzieży z koła teatralnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

Liczba wyświetleń: 449

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.