Z regionu

Legion najlepszy

2010.02.23 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 15:12

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

19 lutego br. dziesięć czołowych drużyn piłkarskich rocznika 1995 z regionu radomskiego wzięło udział w XVII Memoriale im. Henryka Zatorskiego. Gościem turnieju był m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Drużyny rywalizowały w dwóch pięciozespołowych grupach. Rozegrano dwadzieścia spotkań, padło mnóstwo bramek, a emocje sportowe udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju. Tegorocznym tryumfatorem był Legion Radom, który wynikiem 2:0 zwyciężył w finale z drużyną Proch Pionki. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Łukasz Kołodziej. Mający na koncie najwięcej celnych bramek zawodnik Prochu Pionki, uhonorowany został nagrodą ufundowaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz uczestnikom pogratulował turnieju rozegranego w duchu sportowej rywalizacji. Zaznaczył, że o popularności piłki nożnej decyduje charakter tej dyscypliny, wymagający determinacji i rozwijania umiejętności współzawodnictwa.

Organizowany od 1995 roku Memoriał im. Henryka Zatorskiego jest jednym z niewielu turniejów w regionie radomskim, który może poszczycić się tak bogatą tradycją i historią. Impreza zainspirowana została zawodową pasją oraz wybitną działalnością sportową i szkoleniową Henryka Zatorskiego – wieloletniego pracownika Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Liczba wyświetleń: 625

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.