Z regionu

Jubileusz „Radomiaka”

2010.03.11 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 15:09

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

5 marca br. w Muzeum im. Jacka Malczewskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona 100. leciu klubu „Radomiak” oraz wystawie, która z okazji jubileuszu będzie prezentowana w muzeum.
 

W konferencji udział wziął m. in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, który podkreślił ważną rolę Radomiaka w życiu sportowym miasta oraz fakt, że jest to najstarszy w Polsce klub sportowy.

Obchody jubileuszu Radomiaka zainaugurowane zostaną 9 kwietnia br. nietypową wystawą zorganizowaną w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wśród eksponatów znajdą się, m.in. rzeczy należące do legendarnych już sportowców Radomiaka, m.in.: marynarka Antoniego Czortka, którą słynny pięściarz miał na sobie podczas olimpiady w Berlinie w 1936 roku, jego medal z 1934 roku, a także koszulka kolarska i czapeczka Ryszarda Szurkowskiego, który rozpoczynał karierę kolarską właśnie w Radomiaku. Dla kibiców bardzo ważne będą pamiątki z roku 1984, kiedy Radomiak był w I lidze.

Organizatorami jubileuszowej wystawy są Stowarzyszenie Kibiców Radomiaka oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 310

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.