Z regionu

Wernisaż poplenerowy „Wiosenne metamorfozy”

2010.04.02 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 14:52

Autor: Agnieszka..., Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Od 21 marca do 1 kwietnia br. na terenie sierpeckiego skansenu odbywał się Ogólnopolski Plener Malarski z cyklu „Cztery Pory Roku”, zatytułowany „Skansen w wiosennym słońcu”. Patronat honorowy nad Plenerem i Wystawą Poplenerową objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Uczestnikami pleneru byli w większości profesjonalni artyści, laureaci konkursów plastyczno-malarskich krajowych i zagranicznych. W ramach wystawy poplenerowej „Wiosenne metamorfozy” artyści zaprezentowali nie tylko prace powstałe podczas 11-dniowego pobytu w sierpeckim skansenie, ale także filmy i multimedialne relacje z podróży malarskich.

Dla dzieci ogłoszony został, cieszący się dużym zainteresowaniem, konkurs plastyczny „Moja okolica w wiosennym słońcu”. Pejzaż widziany oczami najmłodszych oceniali i nagradzali artyści malarze oraz pracownicy MWM w Sierpcu. Wszyscy uczestnicy Wieczoru Artystycznego mogli wziąć udział w loterii, w której nagrodami były m.in. namalowane na terenie skansenu obrazy.

Pieczę artystyczną nad plenerem sprawował Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.

Liczba wyświetleń: 465

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.