Z regionu

Niedziela dla Ziemi

2010.04.26 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 14:41

Autor: , Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Już po raz kolejny, 25 kwietnia br., na Polu Mokotowskim w Warszawie odbył się festyn z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizował warsztaty, konkursy i wystawy przybliżające wiedzę o ekologii oraz przygotował stoisko prezentujące tradycyjne i regionalne produkty żywnościowe.
 

Podczas tegorocznego festynu Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zapoznał warszawiaków ze swoją ofertą turystyczną i zachęcał do spędzania wolnego czasu na łonie natury.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały warsztaty edukacyjne i konkursy ekologiczne. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach, podczas których, wykorzystując własne doświadczenia, odbywały tajemniczą podróż do zaczarowanego świata przyrody mazowieckich lasów. Poznały też klucze do oznaczania drzew i roślin zielnych. Każdy mógł zbudować budkę lęgową dla ptaków oraz poznać pracę twórców ludowych.

Obchody stały się również okazją do prezentacji, w ramach projektu „Stoły Darów Ziemi – Tradycyjne Klimaty”, regionalnych produktów żywnościowych. Zorganizowano alejki z produktami tradycyjnymi i ekologicznymi. Odbyła się ekspozycja produktów laureatów konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz konkursu o „Laur Marszałka” oraz pokaz produktów pn. „Tradycyjne Sady Mazowsza” i „Między Bugiem a Narwią”.

Celem obchodów Światowego Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego i zachodzącymi w nim zmianami oraz podnoszenie wiedzy ekologicznej poprzez wspólną zabawę.

Liczba wyświetleń: 447

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.