Z regionu

Jubileuszowa Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia

2010.06.07 11:45 , aktualizacja: 2012.03.01 14:20

Autor: Anna Jurkiewicz, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

„I Ty możesz uratować czyjeś życie” – pod tym hasłem odbyła się, 28 maja br. w Łącku, X jubileuszowa Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. Tegoroczne spotkanie dotyczyło problematyki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z siedmiu Szkół Promocji Zdrowia, funkcjonujących przy zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego: Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, Samodzielny Zespół Publicznych ZOZ im. J. Psarskiego w Ostrołęce, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach, Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej św. Anny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie.

 

Uczestnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach sportowych m.in. w skoku przez skakankę parami, w sprawnościowym torze przeszkód oraz w sztafecie z toczeniem piłek. Dziewczęta miały szansę zaprezentować się w układzie tanecznym dla cheerleaderek. Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przygotował Olimpiadę Wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich uczniów Szkół Promocji Zdrowia. W finałowym etapie, który odbył się w Łącku wzięło udział 133 zawodników. Po podliczeniu punktacji uzyskanej przez uczniów w części teoretycznej do sprawdzianu praktycznego zostało zakwalifikowanych 31 osób. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Promocji Zdrowia w Radomiu, drugie miejsce przypadło Szkole Promocji Zdrowia w Ostrołęce.

 

Jednym z elementów tegorocznej Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia był również konkurs na wykonanie plakatu, tematyką nawiązującego do tematu przewodniego Olimpiady. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem, a ich prace można było oglądać podczas trwania Olimpiady w holu Hali Sportowej.

 

W klasyfikacji końcowej X Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia, po zsumowaniu wyników wszystkich konkurencji sportowych, Olimpiady Wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz po dodaniu punktów otrzymanych za plakat, zwyciężyła Szkoła Promocji Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Dalej uplasowały się w kolejności: 2. Szkoła Promocji Zdrowia przy Samodzielnym Zespole Publicznych ZOZ im. J. Psarskiego w Ostrołęce, 3. Szkoła Promocji Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, 4. Szkoła Promocji Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Warszawie, 5. Szkoła Promocji Zdrowia przy Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, 6. Szkoła Promocji Zdrowia przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, 7. Szkoła Promocji Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach.

Liczba wyświetleń: 916

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.