Z regionu

Dzień Dziecka w skansenie

2010.06.14 10:35 , aktualizacja: 2012.03.01 14:07

Autor: Agnieszka Jezierska-Chalicka, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

6 czerwca br. upłynął w sierpeckim skansenie pod znakiem atrakcji, przeznaczonych dla najmłodszych zwiedzających. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano szereg zabaw i konkursów oraz zajęć edukacyjnych utrzymanych w duchu staropolskiej tradycji.

 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na maluchy czekały przedstawicielki Sierpeckiego Stowarzyszenia Mama. Zbieranie zabawek do koszyczków, konkurs na zjedzenie ciasteczka na czas i skakanka rodzinna sprawiły im wiele radości. Starsi uczestnicy próbowali sił w zabawach zręcznościowych i konkursach z nagrodami: polowali na balony, brali udział w slalomie z piłką nożną, budowali wieże z klocków, jeździli w siodle i wozem. Odbyło się także widowisko teatralne „Pinokio” w wykonaniu aktorów płockiego teatru.

 

Dla tych, którzy chcieli zgłębić wiedzę na temat dawnej sztuki pisania przygotowano lekcję kaligrafii odbywającą się w ławkach z lat 50-tych XX wieku.Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kowalstwa, kołodziejstwa i tkactwa. Można było skosztować tradycyjnego wiejskiego chleba z, ubitym własnoręcznie w kierzance, masłemDzieci miały też możliwość spróbowania pracy na kole garncarskim oraz obejrzenia pokazów żniwnych, obrazujących elementy dawnego życia na wsi.

Liczba wyświetleń: 699

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.