Z regionu

V Warszawskie Dni Recyklingu

2010.06.22 11:50 , aktualizacja: 2012.03.01 13:46

Autor: Jarosław Warzywoda, Departament Środowiska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Już po raz piąty odbyły się w Warszawie dni recyklingu, których celem jest promocja postaw proekologicznych oraz krzewienie idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu. 12 czerwca br. w tegorocznym pikniku rodzinnym, wieńczącym przedsięwzięcie, wzięli udział również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

Na stoiskach, przygotowanych dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z Mazowieckim Zespołem Parków Krajobrazowych, prezentowane były m.in. walory przyrodnicze i turystyczne obszaru działania parków. Nie zabrakło materiałów promujących parki, publikacji o atrakcjach turystycznych regionu oraz formach turystyki aktywnej.

 

Dla uczestników imprezy przygotowano warsztaty edukacyjne, konkursy ekologiczne, przeprowadzane przez doświadczonych pedagogów oraz pokazy produktów wykonanych z materiałów wtórnych. Za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdano około 20 tysięcy roślin - kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki,) ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek (świerki, jodły, tuje i berberysy). Dodatkowo można było otrzymać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody. Edukacja poprzez zabawę wpływa na zmianę sposobu postrzegania przyrody w mieście i mobilizuje do przyjmowania proekologicznych postaw wobec najbliższego otoczenia.

 

V Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie nie tylko wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości" realizowanego w Warszawie od 2005 r., ale także coroczna impreza edukacyjna organizowana przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy.

Liczba wyświetleń: 727

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.