Z regionu

Gospodarka odpadami na Mazowszu i w Regionie Brukseli-Stolicy

2010.07.05 13:00 , aktualizacja: 2012.03.01 13:40

Autor: Marta Czaplińska, Departament Opłat Środowiskowych, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wymiana doświadczeń w obszarze gospodarowania odpadami oraz systemów finansowania działań podejmowanych w tym zakresie były głównymi tematami rozmów przedstawicieli Województwa Mazowieckiego i Regionu Bruksela-Stolica.

 

Spotkanie, które było możliwe dzięki współpracy międzyregionalnej  prowadzonej przez oba regiony, odbyło się w dniach 28 - 30 czerwca br. w Warszawie. Podczas rozmów przedstawiciele Departamentu Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie omówili kwestie opłat za składowanie i magazynowanie odpadów oraz funkcjonowanie opłaty produktowej na terenie województwa mazowieckiego. Tematykę gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów zawierających azbest oraz recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, zaprezentowali przedstawiciele Departamentu Środowiska. Belgijscy goście przedstawili obowiązujący w Regionie Brukseli-Stolicy system finansowania obowiązków odbioru odpadów oraz Projekt Greenfields.

 

W ramach wizyty odbyły się także spotkania w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Zakładzie Oczyszczalni Ścieków Czajka w Warszawie oraz organizacji odzysku: Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., które umożliwiły uczestnikom poznanie systemu finansowania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, realizowanych na terenie województwa mazowieckiego, a także praktycznych rozwiązań stosowanych w gospodarowaniu odpadami.

 

Obydwie strony podkreśliły istotne znaczenie spotkań w wymianie doświadczeń i zadeklarowały chęć dalszej współpracy.

  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 662

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.