Z regionu

Nowa świetlica w Chojnowie

2010.07.27 13:30 , aktualizacja: 2012.03.01 12:30

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W Chojnowie w gminie Czernice Borowe oddano do użytku nowo wyremontowaną świetlicę wiejską. Koszt inwestycji to 518 497,19 zł. Projekt został sfinansowany ze środków PROW  na lata 2007-2013 w ramach Działania "Odnowa i Rozwój Wsi".

 

Zakres prac modernizacyjnych objął m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, odnowienie tynków, malowanie oraz docieplenie budynku. Zakupiono scenę mobilną wraz z zadaszeniem i oświetleniem oraz rozbudowano i doposażono kuchnię. Na zewnątrz budynku ułożono nawierzchnię z kostki brukowej.

 

Świetlica to miejsce spotkań i zebrań, ale także rekreacji i rozwijania zainteresowań mieszkańców wsi, pozwalające zorganizować życie społeczno-kulturalne, integrujące lokalną społeczność.

 

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: Wiesława Krawczyk – radna Województwa Mazowieckiego, lokalne władze oraz mieszkańcy Chojnowa.

Liczba wyświetleń: 1045

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.