Z regionu

Pomagali-pomagają-będą pomagać…

2010.11.08 11:50 , aktualizacja: 2012.03.01 11:39

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

4 listopada br. „Kawiarnia Artystyczna” Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej (CKiSz) w Ciechanowie po raz kolejny stała się areną niezwykłej imprezy integracyjnej i charytatywnej „Pomagajmy Razem”. Samorząd województwa reprezentowała radna Wiesława Krawczyk, która złożyła na ręce organizatorów list gratulacyjny.

 

Od sześciu lat ludzie dobrej woli, chorzy, artyści i sponsorzy spotykają się, by mówić o SM oraz by zbierać pieniądze na rehabilitację domową osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do przychodni rehabilitacyjnej i na inne cele charytatywne.

 

W trakcie imprezy można było wykupić cegiełki. Prawie każda z nich zawierała nagrodę niespodziankę - drobny upominek, wśród nich znalazła się też drukarka. Wszystkie wykupione cegiełki wzięły udział w losowaniu nagród. Zebrano kilka tysięcy złotych, co pozwoli na ubieganie się o kilkadziesiąt tysięcy dotacji z konkursów na rehabilitację i psychoterapię domową.

 

Imprezę pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika organizują od 2005 roku Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Ciechanów (PTSR), Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na SM w Dąbku (KOMR), Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia (TTTT) oraz CKiSz. Do kwartetu organizatorów dołączyło w roku obecnym Mazowieckie Stowarzyszenie Pomagajmy Razem (MSPR).

  • Barbara Chmielewska
  • Barbara Chmielewska
  • Barbara Chmielewska

Liczba wyświetleń: 575

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.