Z regionu

Przegląd Piosenki Turystycznej

2010.12.15 09:40 , aktualizacja: 2012.03.01 11:04

Autor: Barbara Chmielewska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. B....
  • fot. B....
  • fot. B....
  • fot. B....
  • fot. B....
  • fot. B....

13 grudnia br. w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej. Ta wyjątkowa impreza muzyczna od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej solistów jak i zespołów, ze szkół różnego stopnia z kilku powiatów. Impreza sprzyja propagowaniu piosenki turystycznej oraz atrakcyjnej formie wypoczynku.

 

W tegorocznym przeglądzie udział wzięły reprezentacje dzieci i młodzieży ze szkół powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, żuromińskiego i nowodworskiego. Rywalizowali w kategorii solista i zespół (oddzielnie dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). W sumie uczestniczyło około 100 młodych ludzi wraz z opiekunami.

 

W kategorii szkół podstawowych wystąpiło 8 solistów i 5 zespołów. W kategorii soliści I miejsce zdobył Kacper Molewski ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Ciechanowie, w kategorii zespoły I miejsce otrzymała „Rozśpiewana 7” również ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Ciechanowie. W kategorii gimnazjów wystąpiło 4 solistów i 6 zespołów. W kategorii soliści jury przyznało jedynie wyróżnienie, które przypadło uczennicy Publicznego Gimnazjum w Koziebrodach – Agacie Kotelbie. Najlepszym zespołem gimnazjalnym okazali się „Bezimienni” z Gimnazjum Publicznego Nr 2 w Płońsku. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało się 3 solistów i 2 zespoły. Najlepszą solistką w tej kategorii została Klaudia Szynkiewicz uczennica ZS Nr 2 w Ciechanowie. Zespół wokalno- instrumentalny z Żuromina wyśpiewał sobie I miejsce. Nagrodę Grand Prix za najlepszą prezentację jury przyznało Kacprowi Molewskiemu ze SP Nr 7 w Ciechanowie.

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 957

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.