Z regionu

Ciechanowska Gala 2011

2011.01.25 15:15 , aktualizacja: 2012.03.01 10:26

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Urszula Sabak

fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...

21 Gala Noworoczna, która odbyła się 22 stycznia br. w Centrum Kulury i Sztuki w Ciechanowie, była okazją do podsumowania pracy artystycznej powiatu ciechanowskiego oraz zaprezentowania jego osiągnięć. Wśród gości był dyrektor ciechanowskiej delegatury UMWM Andrzej Kamasa.

 

Ciechanów rozpoczął nowy rok kulturalny od koncertu Gali. Tradycyjnie zbierano podczas niego pieniądze na Fundusz „Sztuka Młodych”, wspierający młode talenty artystyczne. Zostaną za nie zakupione stroje dla zespołów dziecięcych, które działają przy Centrum Kultury i Sztuki. Miłym gestem ciechanowskich artystów były pamiątkowe upominki, które przekazali darczyńcom Funduszu.

 

Wśród tegorocznego pokazu naszych talentów zaprezentowali się m.in.: Teatr Ognia  „Widmo”, działający przy GOK w Glinojecku, Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów, Klaudia Szymkiewicz, Wojciech Gęsicki wraz z Rewią Dziecięcą, która wprowadziła publiczność do świata piratów, Alicja Markiewicz, Zespół Tańca Nowoczesnego „FUNNY”, Martyna Bens.

 

Podczas Gali otwarto również wystawę malarstwa śp. Zygmunta Szczepankowskiego „Obrazy dla przyjaciół”. Wystąpił także aktor teatralny i filmowy Emilian Kamiński. Galę zamknął występ rodzimego zespołu Lemon Grass, który powstał na Wydziale Kulturoznawstwa Państwowej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

 

Wśród gości Gali byli także parlamentarzyści oraz władze miasta i powiatu.

Liczba wyświetleń: 970

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.