Z regionu

Skaryszewskie „Wstępy”

2011.03.16 13:05 , aktualizacja: 2012.03.01 10:03
Autor: opr. A. Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

14 marca 2011 roku w Skaryszewie k/Radomia odbyły się Wstępy, czyli Skaryszewski Jarmark Koński. W targach udział wziął członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Jarmark, mający charakter festynu ludowego, odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu. Trwająca 2 dni impreza, największa tego typu w kraju i w Europie, przyciąga handlujących końmi oraz kupców z całej Polski. Oprócz koni pociągowych i roboczych można tutaj kupić konie rekreacyjne, służące m.in. w gospodarstwach agroturystycznych oraz do hipoterapii. W sprzedaży są także ozdobne kucyki. Na targu dostępne jest też wszystko to, co potrzebne jest do utrzymania konia oraz pracy w gospodarstwie, m.in. uprzęże, zaprzęgi, a także baty, bryczki, kapelusze, odzież.

 

W tym roku organizatorzy jarmarku położyli duży nacisk na podejście handlujących do koni. Przygotowano specjalne ulotki tematyczne nt. właściwego traktowania zwierząt oraz przewidzianych w tym zakresie restrykcji.

 

Imprezie towarzyszyły występy kapel, śpiewaków i gawędziarzy ludowych oraz pokazy rękodzieła ludowego. Każdy mógł też spróbować potraw kuchni regionalnej.

Liczba wyświetleń: 899

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.