Z regionu

Mistrzostwa Polski Juniorek – zapasy kobiet

2011.04.04 11:45 , aktualizacja: 2012.03.01 09:58

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

2 kwietnia br. w Hali Sportowej Zespołu Oświatowego w Iganiach Nowych k. Siedlec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Honorowym patronatem objął zawody m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Celem mistrzostw było podniesienie poziomu wyszkolenia i wyłonienie najlepszych zawodniczek w grupie wiekowej juniorek oraz popularyzacja sportu zapaśniczego.W zawodach mogły wziąć udział zawodniczki z roczników 1991-1993 w 8 kategoriach wagowych. Mazowsze godnie reprezentował m.in. Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce – gospodarz mistrzostw.

 

WLKS Siedlce powstał w 1976 roku z inicjatywy miłośników podnoszenie ciężarów. Obecnie obok sekcji sztangistów istnieje z powodzeniem sekcja lekkoatletyczna i zapaśnicza. Siedleckie zapaśniczki należą do ścisłej czołówki krajowej, a najlepsze z nich mają szanse poważnie włączyć się do walki o nominacje olimpijskie.

 

W dotychczasowej działalności klubu WLKS Siedlce – Iganie Nowe sportowcy zdobyli 697 medali na Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski w różnych kategoriach wiekowych. W ramach współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży za 2010 rok WLKS Siedlce został sklasyfikowany na 19 miejscu w kraju.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 795

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.