Z regionu

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim

2011.04.08 12:05 , aktualizacja: 2012.03.01 09:51
Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Łukasz Sekuła, Domu...
fot. Łukasz Sekuła, Domu...

6 kwietnia br. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim odbyła się druga rocznica działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podstawowym celem podejmowanej tu pracy terapeutycznej jest przygotowanie podopiecznych do jak najbardziej efektywnego, samodzielnego funkcjonowania społeczno-zawodowego.

 

Uroczystość rozpoczęła się liturgią pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego księdza Antoniego Dydycza. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowali okolicznościowy występ, a zwieńczeniem obchodów była aukcja prac artystycznych wykonanych własnoręcznie przez podopiecznych.

 

WTZ Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim powstał w grudniu 2008 roku. Jest placówką pobytu dziennego dla 30 osób niepełnosprawnych – mieszkańców powiatu sokołowskiego. Realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika. Ma to przygotować podopiecznych do samodzielnego i aktywnego życia. Dla wielu warsztaty są jedyną szansą wyjścia z domu, spotkania z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, rozwijania swoich zainteresowań i kontynuowania nauki.

 

Terapia zajęciowa odbywa się w sześciu pracowniach: gospodarstwa domowego, krawiecko-hafciarskiej, florystycznej, rękodzieła artystycznego, technicznej oraz multimedialnej.

Liczba wyświetleń: 1183

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.