Z regionu

Bezpieczniej na drodze

2011.04.28 15:50 , aktualizacja: 2012.03.01 08:38

Autor: Barbara Chmielewska, Deleagtura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie, wśród najmłodszych uczestników komunikacji, zasad poruszania się i nauka właściwego postępowania w przypadku niebezpieczeństw.

 

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu ciechanowskiego. Zmagania miały charakter dwuetapowy. I etap to sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. II część konkursu polegała na zaprezentowaniu umiejętności praktycznych – uczniowie musieli pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. Do rywalizacji stanęło aż 9 drużyn, z których najlepsze okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Goryszach i Gimnazjum nr 2 w Ciechanowie.

 

Turniej okazał się sprawdzianem nie tylko znajomości zasad ruchu drogowego, ale także partnerskich zachowań wobec innych uczestników komunikacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach. Zadaniem konkursu było również zainteresowanie młodych ludzi aktywnymi formami spędzania wolnego czasu i zachęcenie ich do bezpiecznej rowerowej rekreacji.

 

Organizatorem imprezy był m.in. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

  • fot. Barbara Chmielewska,...
  • fot. Barbara Chmielewska,...
  • fot. Barbara Chmielewska,...
  • fot. Barbara Chmielewska,...
  • fot. Barbara Chmielewska,...
  • fot. Barbara Chmielewska,...

Liczba wyświetleń: 861

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.