Z regionu

Ciechanowscy rowerzyści bezpieczniejsi

2011.05.13 15:40 , aktualizacja: 2012.03.01 08:19

Autor: Agnieszka Kordowska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

12 maja br. w Gimnazjum w Opinogórze Górnej, odbyły się eliminacje rejonowe XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizowały w nim zwycięskie drużyny z eliminacji szczebla powiatowego szkół podstawowych i gimnazjalnych subregionu ciechanowskiego.

 

W kategorii szkół podstawowych brali udział uczniowie z Mławy, Goryszy, Żuromina, Sadłowa, Gołymina, Niedzobrza, Nowego Miasta, Świercza, Obrytego, Starego Gralewa, oraz Opinogóry. Gimnazja reprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 2 i 4 w Ciechanowie, nr 1 w Żurominie, nr 3 w Syberii, ze Stupska, Świercza, Nowego Miasta, Obrytego, Starego Gralewa oraz Opinogóry.

 

W Turnieju Rejonowym najlepszymi uczestnikami okazały się zespoły: w kategorii szkół podstawowych - I miejsce – Szkoła Podstawowa w Obrytem w składzie: Norbert Godlewski, Jarosław Łach, Michał Tyszkiewicz z opiekunem Anną Czubkowską; w kategorii szkół gimnazjalnych - I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Starym Gralewie w składzie: Joanna Art, Kamil Drozdowski, Natalia Deptuła z opiekunem Ireneuszem Wierzbickim. Najlepszymi zawodnikami Turnieju zostali: Natalia Deptuła z Gimnazjum Publicznego w Starym Gralewie, a w kategorii szkół podstawowych - Marcin Zalewski ze Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście i Michał Tyszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Obrytem. Dwie zwycięskie drużyny - z kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych - z eliminacji rejonowych, będą rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Turniej odbędzie się 25 maja 2011 roku w Warszawie w Zespole Szkół Zawodowych FSO S.A. przy ul. Jagiellońskiej 71.


Uczestnicy Turnieju Rejonowego otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Za zajęcie I miejsca - mini wieże HI-FI, II miejsca - aparaty cyfrowe, III miejsca - cyfrowe ramki na zdjęcia. Nagrodą pocieszenia były pendrivy 4GB ufundowane przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie.
 

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 661

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.