Z regionu

Spotkanie w sprawie rzeki Sierpienicy

2011.05.20 16:00 , aktualizacja: 2012.03.01 08:14
Autor: Łukasz Welenc (opr. AS), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Zagospodarowanie turystyczne doliny rzeki Sierpienicy było głównym tematem spotkania Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika z przedstawicielami władz miasta Sierpca, które odbyło się 20 maja br.

 

Sierpc położony jest w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, w dolinie rzeki Sierpienicy o wysokich walorach przyrodniczo-krajobrazowych.

Czyste środowisko naturalne tych terenów sprawia, że mogą stać się doskonałym „magnesem” przyciągającym turystów. Podczas spotkania burmistrz Sierpca Marek Kośmider przedstawił plan działań proekologicznych, zmierzających do rewitalizacji doliny Sierpienicy, zgodnie z którym rzekę podzielono na 5 odcinków. Cześć zlokalizowaną na terenie miasta Sierpca oraz gminy Sierpc, ma być na tyle powiększona, aby możliwe było uprawianie mini żeglarstwa, w tym także windsurfingu. Powstaną również kąpieliska, miejsca do plażowania, trasy do wioślarstwa spacerowego, turystycznego i regatowego oraz wędkarstwa. Pozostałe odcinki podzielone zostaną śluzami z wrotami powodziowymi, co ma stanowić dodatkową atrakcję. Dla zaawansowanych i ambitnych kajakarzy koryto rzeki pozostanie w stanie nienaruszonym. Docelowo powstanie tu również infrastruktura wypoczynkowa w postaci hoteli czy ośrodków sportowych.

 

Marszałek Adam Struzik wskazał możliwości pozyskania środków na realizację inwestycji oraz zadeklarował pomoc Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie.

 

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, powiatu sierpeckiego, gminy Sierpc oraz Rady Miejskiej.

 

Liczba wyświetleń: 833

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.