Z regionu

IV Koncert Maryjny

2011.05.31 14:55 , aktualizacja: 2012.03.01 08:04

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. Jacek Ruciński
  • fot. Jacek Ruciński
  • fot. Jacek Ruciński

W niedzielę 29 maja br., w małym Sanktuarium Maryjnym w Pustelni (parafia Łopacin, gm. Sońsk), po raz czwarty odbył Koncert Maryjny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Tegoroczny Koncert miał charakter dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła msza św., której oprawę muzyczną przygotował chór ,,Cantate Domino” z parafii św. Anny w Pomiechowie. Po nabożeństwie na estradzie wystąpiły zespoły wokalne i recytatorskie. Na zakończenie wypuszczono baloniki (symboliczną przesyłkę do nieba) ze słowami; „Pustelnia dziękuje za beatyfikację Jana Pawła II”.

 

Wśród słuchaczy znaleźli się m.in. posłowie ziemi ciechanowskiej – Aleksander Sopliński i Robert Kołakowski, radni województwa mazowieckiego – Wiesława Krawczyk, Benedykt Pszczółkowski oraz Henryk Antczak a także przedstawiciele władz samorządowych.

Liczba wyświetleń: 1223

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.