Z regionu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w gronie laureatów Programu „Rzetelni w Biznesie”

2011.06.21 12:40 , aktualizacja: 2012.03.01 07:50
Autor: Agnieszka Jezierska-Chalicka, MWM w Sierpcu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. arch. MWM w Sierpcu
fot. arch. MWM w Sierpcu

18 czerwca br. odbyła się w Warszawie gala, podczas której przyznane zostały Certyfikaty Programu „Rzetelni w Biznesie”. Wśród placówek uhonorowanych tytułem w kategorii „Rzetelna Instytucja” znalazło się Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Program „Rzetelni w biznesie” to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję i wyróżnienie działalności czterech strategicznych obszarów: przedsiębiorczości, samorządności, medycyny oraz instytucji. Jego uczestnicy mogli ubiegać się o Certyfikat na poziomie regionalnym, ogólnopolskim bądź europejskim w czterech projektach: „Rzetelni w Biznesie”, „Rzetelni dla Biznesu”, „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” oraz „Rzetelna Instytucja”. Osiągnięcia uczestników Programu oceniała specjalnie powołana Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele świata polityki, biznesu, a także instytucji sprawujących patronat nad przedsięwzięciem. Rada Programowa przyznała również Nagrody Specjalne „Rzetelni dla Biznesu”.

 

Nominację do Programu „Rzetelni w Biznesie” otrzymały podmioty, które w sposób profesjonalny i rzetelny wywiązują się ze swoich zobowiązań, nie tylko w stosunku do klientów, czy kontrahentów, ale także względem swoich pracowników. Uhonorowane Certyfikatem zostały te firmy i instytucje, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności na rynku, nie zapominając jednak o respektowaniu zasad etycznych. Ponadto oferowane przez nie produkty czy świadczone usługi spełniają wszelkie normy, reprezentując najwyższy poziom.

 

Dynamiczny rozwój, pomimo kryzysu gospodarczego, efektywna metodyka zarządzania, jakość i rzetelność działań, a także zmierzająca w odpowiednim kierunku innowacyjność sprawiły, że Europejski Certyfikat w kategorii „Rzetelna Instytucja” otrzymało m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Certyfikat przyznawany jest instytucjom oraz jednostkom, które mają istotny wpływ na rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny otoczenia, w którym funkcjonują. Odznaczenieto jest świadectwem niepodważalnej rzetelności i solidności. Legitymujące się nim firmy czy instytucje potwierdzają nie tylko swoją silną pozycję rynkową i przewagę nad bezpośrednimi konkurentami, ale także olbrzymi wpływ na jakość polskiej gospodarki w Europie. W tak znaczącym momencie istnienia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, jakim jest Jubileusz 40- lecia, wyróżnienie to ma szczególną wartość.

 

Swoją obecnością uroczysty wieczór uświetnili przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, środowiska medycznego, świata polityki i biznesu. Wielkim zaszczytem zarówno dla Organizatorów, jak również dla Laureatów była rekomendacja Programu „RZETELNI W BIZNESIE” przez Kancelarię Prezydenta RP, a patronat nad Programem objął m.in. Parlament Europejski.

Liczba wyświetleń: 506

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.