Z regionu

Ratownicy medyczni w gminie Platerów

2011.06.29 14:55 , aktualizacja: 2012.03.01 07:42

Autor: UG Platerów, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mieszkańcy gminy Platerów (powiat łosicki) mogą czuć się bezpieczniej. Już od 1 lipca mają tu stacjonować ratownicze służby medyczne. 29 czerwca br. oficjalnie poświęcono i oddano do użytku karetki, które będą służyć m.in. mieszkańcom Platerowa. W uroczystości wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Mający funkcjonować na terenie gminy Zespół Ratownictwa Medycznego obsługiwany będzie przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM MEDITRANS” w Siedlcach. Siedziba zespołu ma się mieścić w budynku miejscowego ośrodka zdrowia przy NZOZ ESKULAP w Łosicach, filia w Platerowie.

 

Gościom uroczystości zaprezentowano nowoczesne wyposażenie oddanych do użytku karetek. Na przykładzie specjalistycznej aparatury zademonstrowano także jak istotny w efektywnym ratowaniu ludzkiego życia jest czas dojazdu do pacjenta oraz sprawny sprzęt medyczny.

  • fot. arch. UG Platerów
  • fot. arch. UG Platerów
  • fot. arch. UG Platerów
  • fot. Tomasz Jeziorski,...

Liczba wyświetleń: 718

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.