Z regionu

Koncert „Mazowsza” z okazji prezydencji Polski w Radzie UE

2011.07.05 09:00 , aktualizacja: 2012.02.29 15:09
Autor: Łukasz Welenc, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.PLZPiT "Mazowsze"
fot.arch.PLZPiT "Mazowsze"

1 lipca br. Polska objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca  "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego uczcił to wydarzenie specjalnym koncertem, który odbył się 3 lipca br. w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.

 

Mimo niesprzyjającej aury, koncert zgromadził wielu słuchaczy. W programie usłyszeć można było to, z czego "Mazowsze" zasłynęło nie tylko w Europie, ale i na całym świecie – muzykę polskich regionów. Pojawiły się także zagraniczne niespodzianki repertuarowe - walc o Grand Place w Brukseli oraz węgierski czardasz (jako nawiązanie do zakończonej 30 czerwca br. węgierskiej prezydencji).

 

Koncert zainaugurował współpracę "Mazowsza" i muzeum,  w ramach której planowane są m.in. cykliczne koncerty zespołu w Łazienkach.

Liczba wyświetleń: 963

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.