Z regionu

Festiwal Truskawki w Karolinowie

2011.06.25 12:25 , aktualizacja: 2012.03.01 07:46

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

25 czerwca br. w Karolinowie (gmina Załuski) odbył się „Festiwal Truskawki – Załuski 2011”. Podczas uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował Skarbnik Marek Miesztalski, a patronat honorowy nad imprezą objął m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Wśród atrakcji uświetniających Festiwal znalazły się m.in. konkursy, zawody siłaczy i występy muzyczne w wykonaniu dzieci z przedszkola „Mały Miś”. Kolejną atrakcją wieczoru był oszałamiający występ w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej i scen warszawskich „Od klasyki do rozrywki”, następnie grupa 4Active SOLO LATINO a zaraz po nich zespół „Bene” gorącymi rytmami prosto z Italii oraz energicznym tańcem wprawiły  publiczność w prawdziwie świąteczne nastroje. Można było skosztować smakołyków kuchni regionalnej przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich ze Szczytna, Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, a także kupić rękodzieła, biżuterię artystyczną i wyroby wikliniarskie.

 

Stoiska informacyjno-doradcze wystawili m.in.: Lokalna Grupa Działania „Przyjazne Mazowsze, MODR Oddział Poświętne, ARiMR, ARR, KRUS i Bank Spółdzielczy w Załuskach.

 

Festiwal stał się również okazją do uroczystego otwarcia boiska sportowego w Karolinowie.

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.