Z regionu

Spływ kajakowy w ramach programu „Czyste lasy na Mazowszu”

2011.07.04 11:00 , aktualizacja: 2012.02.29 15:12

Autor: Marcin Sokołowski (PŚ), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. Cezary Zieliński
  • fot. Cezary Zieliński
  • fot. Cezary Zieliński
  • fot. Małgorzata...
  • fot. Cezary Zieliński
  • fot. Małgorzata...

2 lipca 2011 r. w ramach programu „Czyste lasy na Mazowszu” pracownicy Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym i Nadleśnictwem Płock zorganizowali spływ kajakowy na Skrwie Prawej.

 

W spływie wzięło udział 16 osób. Szlak jest bardzo malowniczy i dość łatwy, choć miejscami nieco uciążliwy gdyż wymaga pokonywania przeszkód – powalonych drzew. Na odcinku od Sikórza do ujścia Skrwy do Wisły uczestnicy spływu oczyszczali wodę i brzegi rzeki z mnóstwa śmieci.

 

- Było ich tak dużo, że nie mieściły się w kajakach, dlatego część pozostawiliśmy po drodze. Nadleśnictwo zobowiązało się do przetransportowania ich na wysypisko – wspomina Cezary Zieliński, Kierownik Wydziału Ochrony Przyrody i Łowiectwa UMWM.

 

Nagrodą za ciężka pracę był gorący poczęstunek, przygotowany przez płockie nadleśnictwo,na przystani Marina w Murzynowie. Kajakarze już zgłosili chęć udziału w kolejnych tego typu imprezach.

Liczba wyświetleń: 884

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.