Z regionu

Oko w oko z historią

2011.09.06 12:00 , aktualizacja: 2012.02.29 14:52

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Kaletnictwo, sztuka, mozaika, lampki oliwne, kuchnia rzymska, kosmetyka antyczna, starożytne piśmiennictwo, gry planszowe, obóz legionistów rzymskich, kawaleria konna, bursztyniarz, zielarstwo, tkactwo, obóz wojowników barbarzyńskich - te i inne atrakcje czekały na uczestników VII Spotkań ze Średniowieczem, 3 września br. w Ciechanowie, na błoniach przy Zamku Książąt Mazowieckich. 

 

Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbyła się pod hasłem Zanim nastało średniowiecze – Cesarstwo Rzymskie i Barbaricum. Impreza o charakterze edukacyjno – historyczno – widowiskowym przeniosła mieszkańców Ciechanowa i północnego Mazowsza w starożytną rzeczywistość, w świat legionów i walk gladiatorów. Widowisko miało na celu pokazanie starożytnego Rzymu, ówczesnej kultury i sztuki, muzyki, rzemiosła, sportów, ekwipunku i uzbrojenia antycznych żołnierzy. Na najmłodszych uczestników tej niezwykłej i żywej lekcji historii czekały liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło także kramów, dzięki którym można było zobaczyć, w jaki sposób obrabia się bursztyn, wyrabia się przedmioty codziennego użytku z brązu a także poznać receptę na pachnące starożytnością  kosmetyki. Na zakończenie imprezy odbył się bursztynowy pokaz fireshow.

  • fot. Muzeum Szlachty...
  • fot. Muzeum Szlachty...
  • fot. Muzeum Szlachty...
  • fot. Muzeum Szlachty...
  • fot. Muzeum Szlachty...

Liczba wyświetleń: 553

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.