Z regionu

Pomogli po raz siódmy

2011.09.23 15:35 , aktualizacja: 2012.02.29 14:38
Autor: Barbara Chmielewska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Barbara Chmielewska
fot. Barbara Chmielewska

 22 września 2011r. w  Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie odbyła się siódma edycja imprezy charytatywnej „Pomagajmy razem”, pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Spotkanie poprzedził plener artystyczny z udziałem malarzy i rzeźbiarzy Stowarzyszenia Artystów Polskich, który odbył się w dniach 16-21 września w Dąbku.  W tym samy czasie zorganizowano także zbiórkę pieniędzy w szkołach powiatu ciechanowskiego i mławskiego. Kulminacyjnym momentem, jak zwykle od siedmiu lat, było spotkanie w Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, gdzie zlicytowano obrazy i rzeźby przekazane przez Stowarzyszenie Artystów Polskich.

 

Pieniądze pozyskane w ramach przedsięwzięcia „Pomagajmy razem” będą w całości przekazane na dofinansowanie rehabilitacji domowej osób chorych na SM, zrzeszonych w ciechanowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

 

Spotkanie uświetniła muzyka zespołów „Why Ducky?” oraz „Love’s Secret”, wiersze recytowali  niepełnosprawni poeci chorzy na stwardnienie rozsiane oraz ciechanowska poetka Barbara Sitek-Wyrembek. Tradycją przedsięwzięcia stało się także kupowanie cegiełek, z których każda brała udział w losowaniu nagród. Nagrodę główną – rower oraz mały rowerek dziecięcy wylosowała Zofia Kraska. Przekazała ona rowery do licytacji, dzięki czemu organizatorzy zgromadzili kolejne środki.

 

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na SM w Dąbku, Mazowieckie Stowarzyszenie „Pomagajmy Razem”, Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.

Liczba wyświetleń: 571

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.