Z regionu

Międzynarodowa rywalizacja sportowa

2011.10.14 15:10 , aktualizacja: 2012.02.29 14:32
Autor: Justyna Niedzielak, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Reprezentanci Mazowsza wzięli udział w turnieju „O Puchar Przewodniczącego Samorządowego Województwa Bratysławskiego” w strzelectwie sportowym w kategorii juniorzy młodsi. Zawody odbyły się 8 października br. w Bratysławie.

 

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 11 zawodników z Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia” Warszawa Sekcja Strzelecka, którzy trenują konkurencje karabinowe i pistoletowe. W turnieju, oprócz reprezentacji z Mazowsza i regionu Bratysławskiego (Słowacja), brały udział drużyny Moraw Południowych (Czechy) i Dolnej Austrii (Austria).

 

Mazowiecka młodzież wróciła z dyplomami oraz złotym medalem, zwyciężąjąc w klasyfikacji drużynowej. W konkurencji Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorów młodszych pierwsze miejsce zajął Mazowszanin Rafał Błaszkiewicz, uzyskując wynik 374. W konkurencji Karabin pneumatyczny 40 strzałów drużyna juniorek młodszych zajęła 2 miejsce.

 

Oprócz medali i pozytywnych wrażeń juniorzy przywieźli z Bratysławy nowe doświadczenie, jakim jest start w zawodach międzynarodowych. Ponadto, udział w turnieju zawodników z Mazowsza przysłużył się zacieśnieniu kontaktów pomiędzy regionami partnerskimi – województwem mazowieckim a Samorządowym Województwem Bratysławskim. 

Liczba wyświetleń: 364

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.