Z regionu

Kryształowa koniczyna dla laureatki z Mazowsza

2011.11.17 12:50 , aktualizacja: 2012.02.29 14:16
Autor: Barbara Szemplińska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Barbara Szemplińska,...
Barbara Szemplińska,...

16 listopada br. w siedzibie Zarządu Głównego Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala XI edycji konkursu Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evansa. Laureatką konkursu z województwa mazowieckiego została Zofia Pikus.

 

Celem konkursu jest wyróżnienie osób działających na rzecz rozwoju edukacji na terenach wiejskich, uhonorowanie pracy wolontariuszy, zwrócenie uwagi na znaczenie działań edukacyjnych w środowisku wiejskim na rzecz integracji, aktywizacji i rozwoju.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego jest realizatorem etapu wojewódzkiego XI krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny, organizowanego przez Fundację 4H w Polsce.

 

Zofia Pikus – animator kultury, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze. W czasie nauki w Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim rozwijała swoje pasje muzyczne. Wraz z zespołem „Monastyr” i „Mazowsze” występowała na wielu znaczących festiwalach w Polsce (m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole 77”) i poza granicami kraju. Jest inicjatorką oraz organizatorką działalności kulturalnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. Mazowieckiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,ATAN”, przeglądu piosenki „Rozśpiewana nutka”, konkursu recytatorskiego „Opowiem Ci bajkę”, gminnego konkursu na „Najpiękniejszy ogród przydomowy” oraz zajęć z emisji głosu dla wokalistów z predyspozycjami muzycznymi z terenu gminy. Działania podejmowane przez Zofię Pikus służą rozwojowi życia kulturalnego, edukacji społecznej. Za swą działalność była wielokrotnie odznaczana i wyróżniana m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, organizacje społeczne oraz związki twórcze.

Liczba wyświetleń: 654

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.