Z regionu

„Historia, współczesność, przyszłość polskiego katastru”

2011.11.25 11:15 , aktualizacja: 2012.02.29 14:10

Autor: Jan Pachniewicz, (GK), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Departament Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, był kuratorem wystawy „Historia, współczesność, przyszłość polskiego katastru”, którą można było zobaczyć od 23 do 25 listopada br. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Towarzyszyła ona III Międzynarodowemu Kongresowi Katastralnemu pn. „Kataster w zrównoważonym zarządzaniu przestrzenią” – imprezie organizowanej w Polsce z okazji prezydencji naszego kraju w Unii Europejskiej.

 

Wśród zgromadzonych na wystawie eksponatów znalazły się m.in. XIX-wieczne mapy katastralne zaboru pruskiego i rosyjskiego, „historia katastralna” majątku ziemskiego Ujazd, plany Warszawy autorstwa Lindleya, mapy zasadnicze z dwudziestolecia międzywojennego oraz współczesne produkty kartograficzne i plansze przedstawiające innowacyjne projekty Samorządu Województwa Mazowieckiego, wspomagające rozwój polskiego katastru.

 

Wystawa powstała przy współpracy Departamentu Geodezji i Kartografii UMWM, Stowarzyszenia Geodetów Polski, Biura Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy, Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie, urzędów miast Poznania i Płocka oraz Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Politechniki Warszawskiej.

  • fot. Jan Pachniewicz
  • fot. Jan Pachniewicz
  • fot. Jan Pachniewicz
  • fot. Jan Pachniewicz

Liczba wyświetleń: 596

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.