Z regionu

Wystawa „Rzeki Polski”

2012.01.19 15:30 , aktualizacja: 2012.02.29 13:48

Autor: Marcin Sokołowski, Departament Środowiska, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Do końca stycznia br. w hallu głównym siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26 można oglądać wystawę fotograficzną „Rzeki Polski”.

 

Prezentowana wystawa przedstawia fascynujące piękno polskich rzek widziane oczyma znakomitych fotografików i obserwatorów przyrody: Artura Tabora, Macieja Omelaniuka i Grzegorza Leśniewskiego. Ich zdjęcia dokumentują urok polskich rzek, piękno ich otoczenia i bogactwo żyjących w nim zwierząt i roślin, a także promują atrakcyjne przyrodniczo zakątki kraju i miejsca, w których przyroda mieni się barwami wszystkich pór roku.

 

Inicjatywa stanowi część kampanii społecznej pod nazwą „Nie pływam w śmieciach”, która porusza problem zanieczyszczenia polskich rzek. Skierowana jest do wszystkich „użytkowników” rzek – przyrodników, obserwatorów, wędkarzy, rolników, wypoczywających nad wodą turystów oraz dzieci i młodzieży. Ma na celu wywołanie zmian społecznie pożądanych – ograniczenie wyrzucania śmieci do rzeki.

 

Pomysłodawcą projektu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej - pozarządowa organizacja o charakterze ogólnopolskim, skupiająca ponad 30 tys. młodych ludzi, od 14 do 30 roku życia. Jednym z jej statutowych celów jest wychowanie w duchu miłości do otaczającej przyrody, co realizuje poprzez projekt „Kajakowy Patrol św. Franciszka”.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.kajakowypatrol.pl/

  • Artur Tabor_Rozlewiska...
  • Artur Tabor_Rzeka Warta....
  • Artur Tabor_Rzeka Wisła w...
  • Grzegorz Leśniewski_Rzeka...
  • Grzegorz Leśniewski_Rzeka...

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1261 kB, Liczba pobrań: 362, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 714

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.