Z regionu

Wystawa „Moje Mazowsze” w obwodzie moskiewskim

2012.02.02 12:00 , aktualizacja: 2012.02.29 13:45

Autor: Halina Olczak - Wierzbicka, KM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Na przełomie roku  miało miejsce kolejne ciekawe wydarzenie w ramach współpracy kulturalnej między województwem mazowieckim i obwodem moskiewskim. W Dmitrowie, (65 km od Moskwy), na  terenie centrum wystawowego Muzeum „Dmitrowskiego Kremla” została otwarta wystawa „Moje Mazowsze”, prezentująca 70 rysunków dzieci i młodzieży z Mazowsza.

 

Prace pochodzą z terenu Ostrołęki, Wyszkowa, Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości. Nie tylko pokazują mazowieckie klimaty, ale oddają wyobraźnię i emocje młodych twórców. Ekspozycję zorganizowało i przygotowało Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, które w 2010 r. było gospodarzem wystawy „Moje Podmoskowie” , prezentującej prace uczniów szkół artystycznych obwodu moskiewskiego.

 

Wystawa ma charakter objazdowy. W lutym będzie prezentowana w podmoskiewskiej  Łobni, następnie trafi do innych większych miejscowości obwodu moskiewskiego. Po zakończeniu „tournee” wróci do Dmitrowa  i będzie  jedną ze stałych ekspozycji „Dmitrowskiego Kremla”.

 

Obwód moskiewski jest największym i najstarszym wschodnim  partnerem województwa mazowieckiego (od 2004 roku), a kultura jest priorytetową dziedziną tej współpracy.

  • fot.archiwum UMWM
  • fot.archiwum UMWM
  • fot.archiwum UMWM

Pliki do pobrania

Rozmiar: 140 kB, Liczba pobrań: 243, Plik graficzny (JPG)
Rozmiar: 152 kB, Liczba pobrań: 270, Plik graficzny (JPG)
Rozmiar: 111 kB, Liczba pobrań: 240, Plik graficzny (JPG)

Liczba wyświetleń: 438

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.