Z regionu

Rozwój Ziemi Wyszogrodzkiej

2012.02.06 12:50 , aktualizacja: 2012.02.29 13:43
Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Ewa Jankowska

4 lutego br. w Wyszogrodzie (powiat płocki) uroczyście zainaugurowano wdrożenie projektu pn. „Zmiany gospodarcze – szansą rozwoju Ziemi Wyszogrodzkiej”, współfinansowanego ze środków UE.

 

Motyw przewodni konferencji oraz panelu dyskusyjnego stanowiła problematyka perspektyw rozwoju gospodarczego Ziemi Wyszogrodzkiej ujęta w oparciu o trzy zasadnicze - tematyczne „filary zmian”, które zakładają:

- powołanie Izby Gospodarczej Ziemi Wyszogrodzkiej, mającej szansę stać się bezprecedensowym w skali województwa ośrodkiem działającym w celu wykształcenia przyjaznego klimatu inwestycyjnego dla środowiska biznesowego;

- zainicjowanie współpracy z regionalnymi instytucjami wsparcia biznesu, w tym podpisanie porozumienia o współpracy Gminy i Miasta Wyszogród z Płockim Parkiem Przemysłowo – Technologicznym S.A., o udostępnieniu przez PPP-T S.A. potencjału, wiedzy i doświadczenia w zakresie tworzenia warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz pozyskiwania i obsługi inwestorów;

- analizę trendów kształtowania „Strategii Rozwoju Gminy i Miasta Wyszogród”.

 

Organizatorzy konferencji i panelu dyskusyjnego wskazywali, że wyszogrodzka strategia na kryzys to szukanie nowych szans rozwoju i możliwości postępu, a Izba Gospodarcza Ziemi Wyszogrodzkiej ma wywołać mocny impuls dla realizacji wytyczonych celów.   

 

W spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele sfery biznesu, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i banków, samorząd województwa reprezentował dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Radosław Rybicki.

  

Projekt pt. „Zmiany gospodarcze – szansą rozwoju Ziemi Wyszogrodzkiej”, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII. Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.

Liczba wyświetleń: 781

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.