Z regionu
Rozwój Ziemi Wyszogrodzkiej
4 lutego br. w Wyszogrodzie (powiat płocki) uroczyście zainaugurowano wdrożenie projektu pn. „Zmiany gospodarcze – szansą rozwoju Ziemi Wyszogrodzkiej”, współfinansowanego ze środków UE.
Motyw przewodni konferencji oraz panelu dyskusyjnego stanowiła problematyka perspektyw rozwoju gospodarczego Ziemi Wyszogrodzkiej ujęta w oparciu o trzy zasadnicze - tematyczne „filary zmian”, które zakładają:
- powołanie Izby Gospodarczej Ziemi Wyszogrodzkiej, mającej szansę stać się bezprecedensowym w skali województwa ośrodkiem działającym w celu wykształcenia przyjaznego klimatu inwestycyjnego dla środowiska biznesowego;
- zainicjowanie współpracy z regionalnymi instytucjami wsparcia biznesu, w tym podpisanie porozumienia o współpracy Gminy i Miasta Wyszogród z Płockim Parkiem Przemysłowo – Technologicznym S.A., o udostępnieniu przez PPP-T S.A. potencjału, wiedzy i doświadczenia w zakresie tworzenia warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz pozyskiwania i obsługi inwestorów;
- analizę trendów kształtowania „Strategii Rozwoju Gminy i Miasta Wyszogród”.
Organizatorzy konferencji i panelu dyskusyjnego wskazywali, że wyszogrodzka strategia na kryzys to szukanie nowych szans rozwoju i możliwości postępu, a Izba Gospodarcza Ziemi Wyszogrodzkiej ma wywołać mocny impuls dla realizacji wytyczonych celów.
W spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele sfery biznesu, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i banków, samorząd województwa reprezentował dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Radosław Rybicki.
Projekt pt. „Zmiany gospodarcze – szansą rozwoju Ziemi Wyszogrodzkiej”, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII. Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.
Liczba wyświetleń: 786
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.