Z regionu

FRUIT LOGISTICA Berlin 2012

2012.02.13 13:45 , aktualizacja: 2012.02.29 13:39

Autor: Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich (opr. A.Stabińska), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. arch.UMWM
  • fot. arch.UMWM
  • fot. arch.UMWM
  • fot. arch.UMWM

Producenci owoców i warzyw z Mazowsza znaleźli się wśród ponad 2000 wystawców z całego świata na targach FRUIT LOGISTICA Berlin 2012, odbywających się w dniach 8-10 lutego br. Ekspozycję grup producenckich, spółdzielni, stowarzyszeń i związków branżowych współorganizował i współfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Międzynarodowe targi Fruit Logistica to najważniejsze wydarzenie promocyjno-handlowe w branży owocowo-warzywnej. Jest to impreza cykliczna, skierowana głównie do sprzedawców owoców i warzyw z całego świata. Na przestrzeni lat stała się miejscem, w którym spotykają się kontrahenci z ponad 125 krajów.Na targach prezentowane były owoce i warzywa w przekroju całego łańcucha produkcji, a także przyprawy, zioła, żywność ekologiczna i kwiaty. Można było obejrzeć również sprzęt do przetwarzania owoców i warzyw. W programie wydarzenia znalazły się także konferencje, pokazy i prezentacje, w tym liczne sesje poświęcone specyficznym dla branży tematom z zakresu marketingu. Odbyło się również "Forum Świeżości - Owoce i Warzywa", stanowiące unikalne miejsce spotkań osób związanych z branżą.

 

Polska jest piątym krajem w Unii Europejskiej pod względem produkcji ogrodniczej. Po Hiszpanii, Włoszech, Francji i Niemczech, produkujemy rocznie ok. 3 mln ton owoców i ponad 5 mln ton warzyw. Około 30 % powierzchni polskich sadów znajduje się w województwie mazowieckim, a uzyskiwane plony stanowią ponad 40 % krajowej produkcji owoców.

 

Mazowieckie stoisko wystawiennicze zostało wykonane w ramach współpracy ze Związkiem Sadowników RP. Samorząd Województwa Mazowieckiego, wraz z 16 producentami warzyw i owoców, przedstawił różnorodną ofertę produktów branżowych, a także zaprezentował potencjał turystyczny i tradycje kulinarne Mazowsza. Odwiedzający mogli skosztować jabłek pochodzących z mazowieckich sadów.

 

Polskie stoisko narodowe odwiedzili m.in. przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Radosław Rybicki oraz Minister Rolnictwa, Polityki Żywnościowej i Ochrony Konsumentów Niemiec Ilse Aigner.

 

Stoisko polskie zostało dofinansowane ze środków Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Schemat III Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.

Liczba wyświetleń: 429

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.