Aktualności

Samorządowcy o Regionalnych Systemach Innowacji

2008.11.27 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 11:45

Autor: Magdalena Rylska, Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

21 listopada br. w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Grupy Roboczej Konwentu Marszałków Województw RP ds. Regionalnych Systemów Innowacji.
 

Funkcję gospodarza spotkania pełnił Wicemarszałek Stefan Kotlewski, który podkreślił znaczenie Regionalnych Strategii Innowacji, które są wdrażane przez regiony z wykorzystaniem instrumentów pomocowych nowego okresu programowania na lata 2007 – 2013. Zaznaczył również, że organizacja spotkania stanowi niezwykle cenny element kreowania polityki innowacyjności, gdyż wnioski i postulaty podejmowane podczas dyskusji wnoszą istotny wkład w proces wdrażania Regionalnych Strategii Innowacji, co przekłada się bezpośrednio na rozwój systemów innowacyjności w każdym z regionów.
Posiedzenie podzielone było na trzy panele tematyczne pn. Nauka i Biznes, Bankowość oraz Instytucje Centralne a regiony. W pierwszym omówione zostały m. in. projekty realizowane oraz planowane do realizacji przez samorząd województwa w zakresie rozwoju innowacyjności. Panel drugi poświęcony był kwestiom dotyczącym roli instytucji finansowych we wspieraniu regionów, zaangażowaniu sektora bankowego w pozyskiwanie funduszy unijnych przez regiony, rozwojowi e-gospodarki oraz budowie nowoczesnej informacji gospodarczej. W ostatniej części posiedzenia zaprezentowano działania państwa w zakresie polityki innowacyjności.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Grupy Roboczej Konwentu Marszałków Województw RP ds. RSI oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni i jednostek badawczo - rozwojowych.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 14924 kB, Liczba pobrań: 123, Archiwum WinRAR-a (ZIP)

Liczba wyświetleń: 371

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.