Aktualności

Zgłoś uwagi do planu transportowego – konsultacje trwają

2014.08.27 09:20 , aktualizacja: 2015.05.06 13:42

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Do 1 września przyjmowane są jeszcze uwagi do planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa mazowieckiego. To dokument, który ma pomóc w zaplanowaniu takiej organizacji przewozów publicznych na terenie Mazowsza, aby poprawić ich dostępność, a zarazem zapewnić spójność terytorialną województwa.

 

26 sierpnia w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie, na którym przedstawiony został projekt tego planu. Wzięli w nim udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz m.in. Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

 

– Spotkaliśmy się, aby przybliżyć zainteresowanym ten dokument, zaproponowane w nim rozwiązania oraz uzyskać opinię na jego temat. Konsultacje trwają do 1 września. Do tego czasu zbieramy wszelkie uwagi, dlatego zachęcam do ich zgłaszania – powiedział zastępca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Krzysztof Rodziewicz.

 

Plan transportowy stawia na kolej. Zakłada m.in. zapewnienie połączeń komunikacyjnych ośrodków regionalnych i subregionalnych z Warszawą, a także połączeń komunikacyjnych miast powiatowych i ośrodków gminnych, leżących w przebiegu głównych linii kolejowych. Wprowadza również podział województwa na 7 makrorejonów komunikacyjnych (osie rejonów wyznaczone układem głównych linii kolejowych).

 

Po zakończeniu konsultacji dokument trafi do oceny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Za pośrednictwem ankiet zamieszczonych na stronie urzędu marszałkowskiego można jeszcze przez kilka dni kierować uwagi do planu.

  • Fot . Martyna Pierzchała
  • Fot . Martyna Pierzchała
  • Fot . Martyna Pierzchała
  • Fot . Martyna Pierzchała

Liczba wyświetleń: 682

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.