Aktualności

Bezpiecznie w Mazowszanach

2015.10.15 08:05 , aktualizacja: 2015.11.03 10:28

Autor: Joanna Stefaniak (Biuro Bezpieczeństwa Publicznego), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • uczniowie pokazują prezenty otrzymane od organizatorów kampanii Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • strażacy uczą dzieci resuscytacji krążeniowo-oddechowej Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • Uczniowie doskonalą umiejętność umiejętności jazdy na rowerze Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • organizatorzy kampanii wręczają uczniom gadżety odblaskowe Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • do uczniów przemawia wicewojewoda Dariusz Piątek Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • uczennica jedzie na rowerze po wyznaczonym torze Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • dzieci oglądają film o bezpieczeństwie Fot. Biuro Bezpieczeństwa...

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej to kolejny przystanek kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Uczniowie placówki otrzymali przydatne zestawy z gadżetami odblaskowymi.

 

Edukacja od najmłodszych lat

W Dzień Edukacji Narodowej (14 października) ponad 300 dzieci spotkało się z policjantami i strażakami, którzy omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

 

Uczniowie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przygotowanych przez strażaków z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zaprezentowali film „… tak chcę być bezpieczny” oraz omówili tematykę w nim zawartą w poszczególnych blokach tematycznych: pies, droga, obcy, fajerwerki, narkotyki.

 

Nauka w praktyce

Uczniowie zaprezentowali też swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany przez WORD w Radomiu tor rowerowy. Dla młodzieży udostępniono również symulator jazdy jednośladem.

 

Gadżety odblaskowe

Dzieci z podstawówki w Mazowszanach otrzymały też średnie zestawy BRD: smycz odblaskową, opaskę i zawieszkę odblaskową oraz pas odblaskowy naramienny. Upominki wręczyli wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji UMWM Krzysztof Łaptaszyński, dyrektor WORD w Radomiu Mirosław Szadkowski oraz wójt gminy Kowala Tadeusz Osiński.

 

Ważne zmiany

Przepisy nie wymagają od pieszych dużo – wystarczy jeden element odblaskowy. Z przekazem, że obowiązek noszenia odblasków nie jest niczyją fanaberią, od września br., Samorząd Województwa Mazowieckiego trafił już do około 2 tys. uczniów z mazowieckich szkół. Wszystko w ramach drugiej edycji kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Z dziećmi rozmawiają profesjonaliści – policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, pracownicy WORD czy kierowcy rajdowi. Pod czujnym okiem specjalistów najmłodsi poznają obowiązujące przepisy, uczą się udzielania pierwszej pomocy oraz poznają wszelkiego rodzaju zagrożenia, z którymi mogą spotkać się na drodze. Dzięki kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” uczniowie są wyposażani w elementy odblaskowe.

Liczba wyświetleń: 512

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.