Aktualności

Sienno z odblaskami

2015.10.21 13:50 , aktualizacja: 2015.11.03 10:30

Autor: Joanna Stefaniak (Biuro Bezpieczeństwa Publicznego), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • uczniowie z funkcjonariuszami tuż przed pokazem udzielania pierwszej pomocy Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • goście wręczają dzieciom elementy odblaskowe Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • zaproszeni goście podczas kampanii Fot. Biuro Bezpieczeństwa...

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do miejscowości Sienno w subregionie radomskim. W środę, 21 października, dla ponad 300 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych zorganizowano spotkanie promujące noszenie elementów odblaskowych.

 

„… tak chcę być bezpieczny”

Młodzież wzięła udział w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówili zagadnienia zawarte w filmie „…. tak chcę być bezpieczny”, tj. droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

 

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na specjalnie przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu miasteczku ruchu drogowego. Młodzież korzystała też z jazdy na symulatorze jazdy jednośladem przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Jednym z zagadnień kampanii jest niesienie pomocy poszkodowanym, dlatego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Elementy odblaskowe

Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii społecznej otrzymali małe zestawy BRD: smycz odblaskową, opaskę i zawieszkę odblaskową. Upominki wręczyli zaproszeni goście, m.in. wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji UMWM Krzysztof Łaptaszyński.

Liczba wyświetleń: 461

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.