Aktualności

Promowali bezpieczeństwo

2015.10.16 13:15 , aktualizacja: 2015.11.03 10:29

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • uczeń korzysta z symulatora jazdy jednoścladem Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • goście wręczają uczniom gadżety Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • uczennica jedzie rowerem po torze Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • ratownicy medyczni przekazują wiedzę na temat pomocy przedmedycznej Fot. Biuro Bezpieczeństwa...

W szkole podstawowoej nr 23 w Płocku samorządowcy zorganizowali spotkanie z dziećmi z płockich szkół, poświęcone bezpieczeństwu osób poruszających się po drogach, a szczególnie uczniów dojeżdżających do szkoły.

 

Gdy widoczność na drodze jest ograniczona, a pieszy ma ciemne ubranie bez elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Natomiast osobę, która ma choć jeden odblask widać nawet z odległości 150 mprzypominał Wiesław Raboszuk członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Promocja i nauka

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania promująca noszenie elementów odblaskowych. Jest to też okazja, aby spotkać się z najmłodszymi uczestnikami ruchu i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

 

Podczas akcji w Płocku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym przez WORD w Płocku torze rowerowym. Próbowali też swoich sił na symulatorze jazdy jednośladem przygotowanym przez Policję Miejską w Płocku. Funkcjonariusze wyświetlili również film „… tak chcę być bezpieczny” dodatkowo omawiając poszczególne bloki tematyczne.

 

Ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Elementy odblaskowe

Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” otrzymali średnie zestawy BRD, czyli odblaskową smycz, opaskę i zawieszkę oraz pas naramienny. Upominki wręczyli zaproszeni goście, m.in. członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz sekretarz województwa – dyrektor urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 395

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.