Aktualności
Bądź widoczny
2016.10.12 15:45 , aktualizacja: 2016.10.13 14:02
Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Podczas spotkań z przedstawicielami policji, wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, straży pożarnej i ratownikami medycznymi uczniowie mazowieckich szkół uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko w ramach kolejnej odsłony akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie
Na 330 uczniów czekał specjalny tor rowerowy, przygotowany przez pracowników warszawskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a funkcjonariusze z Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD Komendy Stołecznej Policji w Warszawie – zagrożenia przedstawione w filmie „…tak chcę być bezpieczny”.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie
Zasady bezpiecznego poruszaniu się na drodze poznało także 320 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Najmłodsi dowiedzieli się o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Mieli również okazję spróbować swoich sił w jeździe po torze rowerowym oraz poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.
Nosisz odblask – jesteś bezpieczny
Prowadzący kampanię zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia odblasków. Do dbania o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego przekonywali – w Warszawie wicemarszałek Wiesław Raboszuk, a w Wolanowie – członek zarządu Rafał Rajkowski. Wszystko po to, by dzieci i młodzież z Mazowsza były bezpieczne.
Poprawa widoczności
Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub stroju.
Artykuły powiązane
Liczba wyświetleń: 773
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.